Chcesz dowiedzieć się co to są implanty zębowe?

Implant to stożkowy element wszczepiany w kość szczęki lub żuchwy, który zastępuje utracony korzeń zęba. Implanty wykonane są z tytanu lub cyrkonu, materiałów kompatybilnych z organizmem człowieka, dzięki czemu kość zrasta się z nim na stałe. Stanowi on filar na którym osadzona jest praca protetyczna widoczna w jamie ustnej, czyli pojedynczy ząb, most odbudowujący kilka zębów lub proteza ustabilizowana przy pomocy lokatorów lub teleskopów.

  • Implanty dentystyczne  to jedyne rozwiązanie w stomatologii, które pozwala trwale odtworzyć prawidłowo funkcjonujące i doskonale wyglądające nowe „trzecie” zęby, a nie tylko zamaskować ich brak.
  • Do implantów można przymocować na stałe koronę, która rekonstruuje pojedynczy utracony ząb; most, który uzupełnia brak kilku sąsiadujących ze sobą zębów lub protezę pozwalającą na wyleczenie bezzębia. Odbudowa protetyczna na implantach jest wyjątkowo stabilna, a odtworzone zęby funkcjonują podobnie, jak uzębienie stałe człowieka. Ich walory estetyczne doskonale naśladują naturalny wygląd, dzięki czemu prace protetyczne są niemal nie do odróżnienia gołym okiem od naturalnych zębów. Implantacja jest rozwiązaniem, które może diametralnie odmienić jakość życia i zapewnić dużo większy komfort niż protezy ruchome.

Korona protetyczna na implancie

jest to pełnoceramiczna korona przykręcona za pomocą specjalnego łącznika do wcześniej wszczepionego w kość implantu – zastępuje naturalny, pojedynczy ząb zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym.

Most protetyczny na implantach

są to dwie  pełnoceramiczne  korony przykręcone do wcześniej wszczepionych w kość dwóch  implantów i  pełnoceramicznego  przęsła – jest to uzupełnienie protetyczne odbudowujące kilka utraconych zębów w estetyczny jak i w pełni funkcjonalny sposób.

Proteza całkowita ustabilizowana na implantach - overdenture

jest to forma ustabilizowania protezy całkowitej na implantach przy pomocy różnych rodzajów zatrzasków, jest to uzupełnienie protetyczne całkowitego bezzębia , które jest wyjmowane z ust , wykonane w Biofunkcyjnym Systemie Protetycznym w pełni estetyczne i funkcjonalne o dużym komforcie użytkowania.

All on 6 lub All on 4

jest to rodzaj uzupełnienia protetycznego, który może zastąpić całkowitą protezę, jest to system koron i przęseł przykręconych do wcześniej wszczepionych implantów, są to nowe “trzecie” zęby trwale przykręcone do implantów, wyglądające i funkcjonujące jak własne zęby…

Leczenie estetyczne

Usługi świadczone przez naszych lekarzy z zakresu leczenia estetycznego to licówki pełnoceramiczne, kompozytowe czy nowoczesne podejście bezinwazyjne bonding kompozytem.

#wybielanie, #licówka, #licówki, #bonding, #injection flow, #remodeling, #recontouring, #korona pełnoceramiczna, #Hollywood smile, #białe zęby, #piękne zęby, #naturalny uśmiech, #piekny uśmiech, #zmiana kształtu i koloru zębów, #aparat ortodontyczny,

Leczenie funkcjonalne

Usługi świadczone przez naszych lekarzy z zakresu leczenia funkcjonalnego to leczenie ortodontyczne, zabezpieczenie struktury zęba nakładem lub koroną protetyczną, uzupełnienie braków zębowych implantem i koroną protetyczną na implancie lub mostem protetycznym na zębach własnych. To diagnostyka stawów skroniowo-żuchwowych i terapia zgryzu. W przypadku bezzębia protezy biofunkcyjne dające poczucie własnych zębów. To protezy oparte na implantach.
 

#nakład pośredni, #korona pełnoceramiczna, #korona cyrkonowa, #korona na implancie, #most protetyczny, #most adhezyjny, #implant, #most na implantach, #proteza, #proteza na implantach, #proteza overdenture, #szyna, #deprogramator, #nakładki invisalign, #ortodoncja, #zgryz, #ekwilibracja zgryzu,

Leczenie biologiczne

Usługi świadczone przez naszych lekarzy z zakresu leczenia biologicznego to odpowiednia diagnostyka i zaplanowania leczenia, leczenie zachowawcze w powiększeniu i izolacji, leczenie endodontyczne – kanałowe pierwotne jak i wtórne. Całość dopełnia profilaktyka i odpowiednia higiena, której nauczy Cię nasza higienistka podczas zabiegu higienizacji.

#wypełnienie, #koferdam, #mikroskop, #kompozyt, #leczenie zachowacze, #higienizacja, #piaskowanie, #wybielanie zębów, #leczenie kanałowe, #leczenie endodontyczne, #leczenie kanałowe powtórne, #leczenie reendodontyczne, #leczenie pod mikroskopem, #kanałówka, #wybielanie zębów, #nakład bezpośredni, #nakład pośredni, #lakowanie, #ubytek przyszyjkowy, #zdrowe zęby, #leczenie zębów, #choroba przyzębia, #paradontoza, #recesja