Twój uśmiech Cię nie zadowala i chcesz to zmienić?

Jesteś zakłopotany swoim uśmiechem, bo masz przebarwione zęby, są krzywe lub kilku brakuje?
Możemy Ci pomóc w odzyskaniu zadowolenia z uśmiechu i przywrócić wiarę w siebie. Pomocna tu będzie stomatologia estetyczna, która zajmuje się korektą wizualnych defektów uzębienia i obejmuje:

• Wybielanie zębów

to jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej, który polega na rozjaśnieniu zębów o kilka tonów za pomocą specjalistycznych preparatów. Zwykle poprzedzone jest pełnym pakietem higienizacji, który pozwala przywrócić zębom naturalny połysk i blask. Wybielanie daje niemal natychmiastowe efekty, a czas wykonania zabiegu jest stosunkowo krótki, choć różni się w zależności od zastosowanej metody. Zabiegi wybielania zębów wykonywane są w gabinecie stomatologicznym i przeprowadzane przez wykwalifikowany personel, higienistkę stomatologiczną, są w zupełności bezpieczne. Badania kliniczne wykazały, że środki do wybielania stosowane w gabinecie nie wpływają na twardość i kruchość szkliwa. Profesjonalne zabiegi wybielające pozwalają szybko i w komfortowy sposób usunąć nieestetyczne przebarwienia i uzyskać wymarzoną biel zębów.

Zęby przedZęby po
Zęby przedZęby po

W naszym gabinecie oferujemy dwie metody wybielania:

to wybielanie wykonywane w gabinecie specjalistycznym żelem, który aktywowany jest światłem lampy. Zabieg jest stosunkowo szybki (około 1-2 godziny), a efekt jest widoczny od razu. Polega na trzykrotnym nałożeniu żelu na zęby i naświetlaniu lampą przez 20 min. Wybielające działanie żelu aktywuje się dzięki działaniu lampy i dogłębnie usuwa przebarwienia zębów wybielając je o kilka tonów. Efekt zabiegu pozostaje widoczny średnio przez 2 lata (przy zachowaniu odpowiedniej diety i prawidłowej higieny jamy ustnej).

metoda nakładkowa polega na wykonaniu indywidualnych szyn, które pasują jedynie do pacjenta u którego pobrano wyciski zębów. Pacjent otrzymuje żel i szyny do stosowania w domu według instrukcji przekazanej przez higienistkę lub lekarza. Proces wybielania trwa około 7-14 dni, nakładki z żelem nosi się około 2-3 godziny dziennie. Po osiągnięciu satysfakcjonujących rezultatów w postaci wymarzonego odcienia uśmiechu pacjent sam decyduje o zakończeniu terapii. Przy prawidłowej higienie jamy ustnej efekty wybielania utrzymują się ponad 2 lata. Dla zachowania zarówno doskonałego efektu estetycznego, jak i zdrowia zębów, bardzo ważne jest uczęszczanie dwa razy do roku na wizyty kontrolne połączone z higienizacją.

• Przezroczyste nakładki

pozwalają stosunkowo szybko i bezboleśnie wyprostować krzywo ustawione zęby przednie przyczyniając się do poprawy estetyki Twojego uśmiechu. Nakładki są estetyczne, zupełnie niewidoczne, a działając bezboleśnie przyczyniają się do komfortu ich użytkowania. Zaprojektowane cyfrowo i wykonane indywidualnie dla danego pacjenta pozwalają w możliwie najkrótszym czasie osiągnąć wymarzony uśmiech. Dodatkową zaletą jest możliwość ściągania nakładek na około 2 godziny dziennie do jedzenia i czyszczenia zębów, co daje możliwość dokładnego dbania o higienę jamy ustnej i możliwość komfortowego spożywania ulubionych produktów. Należy jednak pamiętać o samodyscyplinie oraz ścisłym przestrzeganiu zaleceń lekarza odnośnie czasu noszenia nakładek, aby efekty były satysfakcjonujące i uzyskane w planowanym terminie.

• Remodeling (bonding)

jest to zabieg polegający na odbudowie powierzchni zębów, pozwalający na delikatną zmianę ich kształtu, koloru, zamknięcia szpar.  W celu uzyskania jak najlepszego efektu kosmetycznego stosuje się go na kilka sąsiadujących zębów. Jest to małoinwazyjny zabieg polegający na pokryciu zębów warstwą kompozytu metodą bezpośrednią lub metodą ”flow injection” przez wcześniej przygotowane matryce. Zdecydowanie  poprawia wygląd zębów i całego uśmiechu.

• Licówki i korony protetyczne

są to uzupełnienia pełnoceramiczne o wysokim stopniu estetyki. Dają możliwość wzmocnienia i przykrycia uszkodzonego lub przebarwionego zęba poprawiając tym samym estetykę naszego uśmiechu. W przypadku przebarwień lub niedoskonałego kształtu zęba możemy wykonać licówkę, która przykrywa tylko przednią jego część, a sam ząb jest nieznacznie oszlifowany. Jeżeli ząb jest znacznie uszkodzony i niemożliwe jest jego estetyczne odbudowanie kompozytem lub licówką wtedy należy wykonać pełnoceramiczną koronę protetyczną, która pokrywając ząb w całości znacznie go wzmocni, poprawi estetykę i w pełni przywróci jego funkcję. Ząb w takim wypadku musimy oszlifować w całości. Zarówno licówka jak i korona przyklejone są do zęba na stałe.

• Uzupełnienie brakujących zębów - mosty, korony na implantach, protezy

są to uzupełnienia pełnoceramiczne o wysokim stopniu estetyki. Dają możliwość wzmocnienia i przykrycia uszkodzonego lub przebarwionego zęba poprawiając tym samym estetykę naszego uśmiechu. W przypadku przebarwień lub niedoskonałego kształtu zęba możemy wykonać licówkę, która przykrywa tylko przednią jego część, a sam ząb jest nieznacznie oszlifowany. Jeżeli ząb jest znacznie uszkodzony i niemożliwe jest jego estetyczne odbudowanie kompozytem lub licówką wtedy należy wykonać pełnoceramiczną koronę protetyczną, która pokrywając ząb w całości znacznie go wzmocni, poprawi estetykę i w pełni przywróci jego funkcję. Ząb w takim wypadku musimy oszlifować w całości. Zarówno licówka jak i korona przyklejone są do zęba na stałe.

uzupełnia brakujący jeden lub kilka zębów obok siebie, jest to uzupełnienie pełnoceramiczne na stałe osadzone na własnych, oszlifowanych zębach. Mosty pełnoceramiczne są łudząco podobne do naturalnych zębów, spełniają nie tylko estetyczną funkcję ale przyczyniają się do pełnej funkcjonalności jamy ustnej. Alternatywą dla tradycyjnych mostów opartych na własnych oszlifowanych zębach jest korona na implancie zastępująca jeden utracony ząb lub most osadzony na dwóch implantach w przypadku braku kilku zębów.

są to dwie pełnoceramiczne korony przykręcone do wcześniej wszczepionych w kość dwóch implantów i pełnoceramicznego przęsła - jest to uzupełnienie protetyczne odbudowujące kilka utraconych zębów zarówno pod względem estetycznym jak i w pełni funkcjonalnym.

jest to pełnoceramiczna korona przykręcona za pomocą specjalnego łącznika do wcześniej wszczepionego w kość implantu - zastępuje naturalny, pojedynczy ząb zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym.

są to ruchome, czyli wyjmowane z ust, uzupełnienia protetyczne. Pozwalają na uzupełnienie całkowitego bezzębia odbudowując nie tylko utracone zęby ale także kość i dziąsło. Wykonanie w Biofunkcyjnym Systemie Protetycznym charakteryzują się estetycznym wyglądem, przywracają w pełni funkcje jamy ustnej i są komfortowe w użytkowaniu.

są to dalej protezy całkowite ruchome ale ustabilizowane systemem zatrzasków opartych na wszczepionych w kość implantach. Również wykonane w Biofunkcyjnym Systemie Protetycznym charakteryzują się estetycznym wyglądem, przywracają w pełni funkcje jamy ustnej, nie przesuwają się w trakcie jedzenia i mówienia.

Alternatywą dla protez całkowitych ruchomych są uzupełnienia typu All-on-4 lub All-on-6 - czyli system koron i przęseł przykręconych do wcześniej wszczepionych implantów. Ta praca protetyczna odbudowuje wszystkie utracone zęby, jest zamocowana na stałe w ustach, wysoce estetyczna, funkcjonalna i nieporównywalnie bardziej komfortowa w użytkowaniu niż protezy ruchome.

Alternatywą dla protez całkowitych ruchomych są uzupełnienia typu All-on-4 lub All-on-6 – czyli system koron i przęseł przykręconych do wcześniej wszczepionych implantów. Ta praca protetyczna odbudowuje wszystkie utracone zęby, jest zamocowana na stałe w ustach, wysoce estetyczna, funkcjonalna i nieporównywalnie bardziej komfortowa w użytkowaniu niż protezy ruchome.

Leczenie estetyczne

Usługi świadczone przez naszych lekarzy z zakresu leczenia estetycznego to licówki pełnoceramiczne, kompozytowe czy nowoczesne podejście bezinwazyjne bonding kompozytem.

#wybielanie, #licówka, #licówki, #bonding, #injection flow, #remodeling, #recontouring, #korona pełnoceramiczna, #Hollywood smile, #białe zęby, #piękne zęby, #naturalny uśmiech, #piekny uśmiech, #zmiana kształtu i koloru zębów, #aparat ortodontyczny,

Leczenie funkcjonalne

Usługi świadczone przez naszych lekarzy z zakresu leczenia funkcjonalnego to leczenie ortodontyczne, zabezpieczenie struktury zęba nakładem lub koroną protetyczną, uzupełnienie braków zębowych implantem i koroną protetyczną na implancie lub mostem protetycznym na zębach własnych. To diagnostyka stawów skroniowo-żuchwowych i terapia zgryzu. W przypadku bezzębia protezy biofunkcyjne dające poczucie własnych zębów. To protezy oparte na implantach.
 

#nakład pośredni, #korona pełnoceramiczna, #korona cyrkonowa, #korona na implancie, #most protetyczny, #most adhezyjny, #implant, #most na implantach, #proteza, #proteza na implantach, #proteza overdenture, #szyna, #deprogramator, #nakładki invisalign, #ortodoncja, #zgryz, #ekwilibracja zgryzu,

Leczenie biologiczne

Usługi świadczone przez naszych lekarzy z zakresu leczenia biologicznego to odpowiednia diagnostyka i zaplanowania leczenia, leczenie zachowawcze w powiększeniu i izolacji, leczenie endodontyczne – kanałowe pierwotne jak i wtórne. Całość dopełnia profilaktyka i odpowiednia higiena, której nauczy Cię nasza higienistka podczas zabiegu higienizacji.

#wypełnienie, #koferdam, #mikroskop, #kompozyt, #leczenie zachowacze, #higienizacja, #piaskowanie, #wybielanie zębów, #leczenie kanałowe, #leczenie endodontyczne, #leczenie kanałowe powtórne, #leczenie reendodontyczne, #leczenie pod mikroskopem, #kanałówka, #wybielanie zębów, #nakład bezpośredni, #nakład pośredni, #lakowanie, #ubytek przyszyjkowy, #zdrowe zęby, #leczenie zębów, #choroba przyzębia, #paradontoza, #recesja